Προσομοίωση Εξετάσεων για τους μαθητές της Στ’ Δημοτικού

To σχολείο μας σε συνεργασία με το “Επιλέγω Πρότυπο” οργανώνει τις Εξετάσεις προσομοίωσής για τους μαθητές της ΣΤ’ Δημοτικού που θέλουν να συνεχίζουν τις σπουδές τους σε Πρότυπα Γυμνάσια.

Τα Διαγωνίσματα Προσομοίωσης  πραγματοποιούνται τρεις (3) φορές κατά τη διάρκεια του σχολικού έτους.

Στόχος τους είναι τόσο στο να εξεταστούν οι υποψήφιοι στη διδακτέα ύλη, όσο και στο να προσαρμοστούν στις συνθήκες εξετάσεων και να μπορούν να διαχειρίζονται με μεγαλύτερη ευκολία το άγχος τους.

Για τη φετινή χρονιά, οι ημέρες και οι ώρες διεξαγωγής των διαγωνισμάτων προσομοίωσης είναι οι εξής:

Ημέρα: Κυριακή | Ώρες: 10.00-12.00

1η Προσομοίωση Εξετάσεων: 23 Φεβρουαρίου 2020

2η Προσομοίωση Εξετάσεων: 12 Απριλίου 2020

3η Προσομοίωση Εξετάσεων: 31 Μαΐου 2020

Μετά το πέρας των διαγωνισμάτων ακολουθεί αξιολόγηση των γραπτών και παρέχονται χρήσιμες συμβουλές για τη βελτίωση και την πρόοδο των μαθητών καθώς και τεχνικές οδηγίες σχετικά με την γραπτή εξέταση και τη σωστή διαχείριση του χρόνου.

Συμπληρώστε την παρακάτω φόρμα για να δηλώσετε την συμμετοχή