To Eπιλέγω Πρότυπο σε συνεργασία με το Ευρωπαϊκό Πρότυπο δημιουργούν έναν νέο χώρο εκπαιδευτικής διαδικασίας στο χώρο του ιδιωτικού σχολείου: “Ευρωπαϊκό Πρότυπο”

Το Επιλέγω Πρότυπο αποτελεί μια Εκπαιδευτική Διαδικασία προετοιμασίας των υποψηφίων για τις εξετάσεις εισαγωγής στα Πρότυπα Σχολεία.

Ο Διαγωνισμός για την Εισαγωγή στα Πρότυπα Σχολεία είναι ιδιαίτερος και απαιτεί οργάνωση, μεθοδικότητα και ειδική προετοιμασία.

Τα παιδιά καλούνται σε χρόνο δύο ωρών να εξεταστούν σε δύο διαφορετικά μαθήματα (Κατανόηση Κειμένου και Μαθηματικά). Τα θέματα επιλέγονται από ειδική επιτροπή καθηγητών ανεξάρτητη του Δημοτικού Σχολείου ή του Γυμνασίου που φοιτούν οι μαθητές.

Καθώς οι εξετάσεις είναι ιδιαίτερα απαιτητικές και δεδομένου του μεγάλου αριθμού υποψηφίων, η προετοιμασία των μαθητών χρειάζεται να είναι στοχευμένη, σοβαρή και βασισμένη στις γνώσεις, την εμπειρία, την εξειδίκευση, την υποστήριξη και την ασφάλεια μιας Εκπαιδευτικής Ομάδας, Ειδικευμένης στον Συγκεκριμένο Διαγωνισμό.

Η Εκπαιδευτική Ομάδα Επιλέγω Πρότυπο αποτελείται από μία ομάδα Μαθηματικών και Φιλολόγων, με επικεφαλής τον Μαθηματικό – Συγγραφέα Γεώργιο Δρακόπουλο, που ασχολούνται επτά χρόνια με τους διαγωνισμούς που σχετίζονται με την Εισαγωγή στα Πρότυπα Σχολεία και τις Υποτροφίες Ιδιωτικών Σχολείων.

Η πείρα και οι επιτυχίες μας όλα αυτά τα χρόνια , εγγυώνται ότι ο μαθητής θα είναι προετοιμασμένος για τους αντίστοιχους διαγωνισμούς που διεξάγονται κάθε χρόνο.

Παρακαλώ, συμπληρώστε την παρακάτω φόρμα εκδήλωσης ενδιαφέροντος για το “Επιλέγω Πρότυπο” στο Ευρωπαϊκό Πρότυπο.
Ευχαριστώ

• MM slash DD slash YYYY